вівторок, 29 березня 2016 р.

понеділок, 28 березня 2016 р.



           Як подолати тривожність під час екзаменів?



1.Перед вами увесь світ і у вас є шанс вибрати свій шлях! Максимально використовуйте цей шанс! Він буває не часто!
2.Будьте упевнені в собі й у своїх силах! Низька оцінка себе і своїх знань - це шлях до невдач, конфліктів і життєвих розчарувань.
3.Допомагайте один одному, підтримуйте один одного в біді і радості!
4.Пам'ятайте, що вас оточують люблячі і небайдужі люди: батьки, вчителі, друзі!
5.Відчуйте впевненість у тім, що ви можете відстояти себе і свою безпеку, усвідомити себе людиною, що вибирає дорогу життя і відповідає за своє життя!
6.Скажіть собі: "Я це зроблю!" Установка на успіх притягає до себе удачу.
 Ефект Ореола

Його суть полягає в тому, що якщо людина в якійсь ситуації справляє позитивне враження, то виникає неусвідомлюване "приписування" йому інших позитивних якостей, якщо вони у нього в наслідку і не проявляються. При виникненні негативного враження, здійснюється спроба бачити в людині тільки погане, не помічаючи повної палітри особистісних характеристик. Серед студентів добре відомий міф: "спочатку студент працює на заліковку, а потім вона на нього". Справа в тому, що добре займаючись в семестрі і ретельно готуючись до іспитів частина студентів отримують тільки відмінні оцінки в 1-2 семестрах. У подальшому, окремі з них, у силу різних обставин, стали займатися менше і на іспитах не завжди відповідали на всі питання. Але на викладача вже діяв "ефект ореолу" і він все намагався "натягнути" відповідь студента на "відмінно".




«Ефект Зейгарник»

(Англ. Zeigarnik effect) - мнемічний ефект, що складається в залежності ефективності запам'ятовування матеріалу (дій) від ступеня закінченості дій. Названий від імені учениці К. Левіна - Б. В. Зейгарник. Суть феномену полягає в тому, що людина краще запам'ятовує дію, яка залишилося незавершеною. Це пояснюється тією напруженістю, яка виникає на початку кожної дії, але не отримує розрядки, якщо дія не закінчилося. Ефект переважного утримання в мимовільної пам'яті перерваної, незакінченою діяльності використовується в педагогіці та мистецтві.




4. «Ефект Пігмаліона»

(Pygmalion effect) Термін Е. П. взятий з п'єси Джоржда Бернарда Шоу. Він використовується як синонім самоздійснювального пророцтва. Роберт Розенталь і Ленор Джекобсон вперше використали це поняття в своїй книзі, в якій описувалися вплив очікувань вчителів на поведінку учнів. Оригінальне дослідження полягало в маніпулюванні очікуваннями вчителів та оцінці їх впливів на показники IQ школярів. 20% випадково обраних школярів з 18 різних класів описувалися вчителям як володіють надзвичайно високим потенціалом навчальних досягнень. Учні молодших класів, щодо яких були сформовані високі очікування вчителів, виявили значний приріст в загальних показниках IQ і показниках здатності до міркування (reasoning IQ) у порівнянні з ін учнями у своїй школі.



«Ефект важкодосягання»

У соціальній психології - феномен, що складається в тому, що люди, виборчі у своїх соціальних виборах, більш бажані, ніж ті, хто більш доступний. Це тонкий ефект. Багато хто, хто діє в манері "важкодосяжності", як би непомітно просто віднаджують від себе інших людей, зменшуючи свою соціальну бажаність.
 «Ефект Ромео і Джульєтти»

Збільшення привабливості двох людей один для одного, що виникає в результаті спроб їх батьків або інших розлучити їх.






\
 «Ефект очевидців»

Феномен, який полягає в тому, що, коли потрібна допомога, чим більша кількість людей присутня, тим менш імовірно, що хтось із них надасть допомогу. Раніше це розглядалося як ознака дегуманізації, яка відбувається в міському середовищі. Зараз вже відомо, що цей ефект є загальним для всіх. По суті, чим більше людей знаходиться поруч, тим більше ймовірно, що кожен з них вважає, що хтось інший надасть допомогу - отже, ніхто не допомагає.




 Ті, хто спить 6-7 годин, менше схильні до ризику передчасної смерті, ніж ті, хто спить по 8 годин. Але у сплячих менше 5 годин ночами в три рази частіше виникають психічні проблеми, ніж у тих, хто спить по 8-9 годин.

вівторок, 22 березня 2016 р.

 Енергія інстинктів життя називається "лібідо". Фрейд стверджував, що поведінка людини повністю детермінована її сексуальними і агресивними потребами. Задоволення цих потреб стикається з перешкодами з боку навколишнього світу, суспільства, тому вони пригнічуються і створюють сферу "несвідомого".
                                  Жести сміху:

  • Рівний сміх видає уважного людини;
  • Дуже гучний, при якому деформується особа, свідчить про те, що людина не управляє собою;
  • "Закрита усмішка", при якій куточки губ піднімаються або опускаються, видає самовпевненого людини, а іноді насмішку чи презирство до інших;
  • Людина, яка сміється з закритими очима,-любитель насолод;
  • Коротким, уривчастим сміхом сміється людина, безкомпромісно йде до наміченої мети;
  • Тихий сміх видає людину, яка любить товариство і легко завойовує дружбу.

середа, 2 березня 2016 р.

Який тип памяті у собак? Психологи вважають, що собаки здатні що-небудь памятати не довше декількох годин. Однак вони мають дивну асоціативної памяттю. Можливо, собака ніколи не задається питанням, де знаходиться її господар в даний момент, але варто їй почути звук мотора його машини, як вона негайно згадує про самого господаря.