понеділок, 18 квітня 2016 р.



Тест включає 32 судження, з приводу яких можливі п’ять варіантів відповідей, кожна з яких кодується балами за схемою:
дуже часто – 4 бали;
часто – 3 бали;
інколи – 2 бали;
рідко – 1 бал;
ніколи – 0 балів.
Судження:
1. Мені хочеться, щоб мої друзі мене підбадьорували.
2. Постійно відчуваю відповідальність за доручену мені роботу.
3. Я турбуюсь за своє майбутнє.
4. Багато хто мене ненавидить.
5. Яволодію меньшою ініциативою, ніж інші.
6. Я турбуюсь за свій психичний стан.
7. Я боюсь виглядати дурнем.
8. Зовнішній вигляд інших набагато кращий ніж мій.
9. Я боюсь виступати з промовою перед незнайомими людьми.
10. Я допускаюсь помилок.
11. Як шкода, що я не вмію як слід розмовляти з людьми.
12. Як шкода, що мені не вистачає впевненостві у собі.
13 .Мені б хотілось, щоб мої дії частіше схвалювали інші.
14. Я надто скромний.
15. Моє життя бескорисне.
16. Багато хто неправильної думки про мене.
17. Мені ні з ким поділитися своїми думками.
18. Люди чекають від мене багато.
19. Люди не дуже цікавляться моїми досягненнями.
20. Я трохи бентежусь(неяковію).
21. Я відчуваю, що багато людей не розуміють мене.
22. Я не відчуваю. себе в небеспеці.
23. Я часто хвилююсь і даремно.
24. Я ніяковію, коли вхожу до кімнати, де вже сидять люди.
25. Я себе постийно відчуваю скутим.
26. Я думаю що люди говорять про мене за моєю спиною.
27. Я впевнений, що люди майже все сприймають набагато легше, ніж я.
28. Мені здається, що зі мною має трапитись яка-небудь неприемність.
29. Мене хвилює думка про те, як люди ставляться до мене.
30. Як шкода, що я не такий комуникабельний.
31. У суперечках я висловлююсь лише тоді, коли впевненний у своїй правоті.
32. Я думаю про те, чого чекають від мене друзі.
Для того щоб визначити рівень самооцінки, необхідно звести бали за всіма 32 судженнями.
Сума балів від 0 – 25 свідчить про високий рівень самооцінки, за якою людина правильно реагує на зауваження інших і рідко сумнівається у своїх діях.
Сума балів від 26 – 45 свідчить про середній рівень самооцінки, за якого людина рідко страждає від “комплексу неповноцінності” і лише час від часу намагається підладнатися під думку інших.
Сума балів від 46 – 128 вказує на низький рівень самооцінки, за яким людина хворобливо переносить критичні зауваження на свою адресу, намагається завжди рахуватися з думками інших і часто страждає від “комплексу неповноцінності”.

вівторок, 29 березня 2016 р.

понеділок, 28 березня 2016 р.



           Як подолати тривожність під час екзаменів?



1.Перед вами увесь світ і у вас є шанс вибрати свій шлях! Максимально використовуйте цей шанс! Він буває не часто!
2.Будьте упевнені в собі й у своїх силах! Низька оцінка себе і своїх знань - це шлях до невдач, конфліктів і життєвих розчарувань.
3.Допомагайте один одному, підтримуйте один одного в біді і радості!
4.Пам'ятайте, що вас оточують люблячі і небайдужі люди: батьки, вчителі, друзі!
5.Відчуйте впевненість у тім, що ви можете відстояти себе і свою безпеку, усвідомити себе людиною, що вибирає дорогу життя і відповідає за своє життя!
6.Скажіть собі: "Я це зроблю!" Установка на успіх притягає до себе удачу.
 Ефект Ореола

Його суть полягає в тому, що якщо людина в якійсь ситуації справляє позитивне враження, то виникає неусвідомлюване "приписування" йому інших позитивних якостей, якщо вони у нього в наслідку і не проявляються. При виникненні негативного враження, здійснюється спроба бачити в людині тільки погане, не помічаючи повної палітри особистісних характеристик. Серед студентів добре відомий міф: "спочатку студент працює на заліковку, а потім вона на нього". Справа в тому, що добре займаючись в семестрі і ретельно готуючись до іспитів частина студентів отримують тільки відмінні оцінки в 1-2 семестрах. У подальшому, окремі з них, у силу різних обставин, стали займатися менше і на іспитах не завжди відповідали на всі питання. Але на викладача вже діяв "ефект ореолу" і він все намагався "натягнути" відповідь студента на "відмінно".




«Ефект Зейгарник»

(Англ. Zeigarnik effect) - мнемічний ефект, що складається в залежності ефективності запам'ятовування матеріалу (дій) від ступеня закінченості дій. Названий від імені учениці К. Левіна - Б. В. Зейгарник. Суть феномену полягає в тому, що людина краще запам'ятовує дію, яка залишилося незавершеною. Це пояснюється тією напруженістю, яка виникає на початку кожної дії, але не отримує розрядки, якщо дія не закінчилося. Ефект переважного утримання в мимовільної пам'яті перерваної, незакінченою діяльності використовується в педагогіці та мистецтві.




4. «Ефект Пігмаліона»

(Pygmalion effect) Термін Е. П. взятий з п'єси Джоржда Бернарда Шоу. Він використовується як синонім самоздійснювального пророцтва. Роберт Розенталь і Ленор Джекобсон вперше використали це поняття в своїй книзі, в якій описувалися вплив очікувань вчителів на поведінку учнів. Оригінальне дослідження полягало в маніпулюванні очікуваннями вчителів та оцінці їх впливів на показники IQ школярів. 20% випадково обраних школярів з 18 різних класів описувалися вчителям як володіють надзвичайно високим потенціалом навчальних досягнень. Учні молодших класів, щодо яких були сформовані високі очікування вчителів, виявили значний приріст в загальних показниках IQ і показниках здатності до міркування (reasoning IQ) у порівнянні з ін учнями у своїй школі.



«Ефект важкодосягання»

У соціальній психології - феномен, що складається в тому, що люди, виборчі у своїх соціальних виборах, більш бажані, ніж ті, хто більш доступний. Це тонкий ефект. Багато хто, хто діє в манері "важкодосяжності", як би непомітно просто віднаджують від себе інших людей, зменшуючи свою соціальну бажаність.
 «Ефект Ромео і Джульєтти»

Збільшення привабливості двох людей один для одного, що виникає в результаті спроб їх батьків або інших розлучити їх.






\
 «Ефект очевидців»

Феномен, який полягає в тому, що, коли потрібна допомога, чим більша кількість людей присутня, тим менш імовірно, що хтось із них надасть допомогу. Раніше це розглядалося як ознака дегуманізації, яка відбувається в міському середовищі. Зараз вже відомо, що цей ефект є загальним для всіх. По суті, чим більше людей знаходиться поруч, тим більше ймовірно, що кожен з них вважає, що хтось інший надасть допомогу - отже, ніхто не допомагає.




 Ті, хто спить 6-7 годин, менше схильні до ризику передчасної смерті, ніж ті, хто спить по 8 годин. Але у сплячих менше 5 годин ночами в три рази частіше виникають психічні проблеми, ніж у тих, хто спить по 8-9 годин.

вівторок, 22 березня 2016 р.

 Енергія інстинктів життя називається "лібідо". Фрейд стверджував, що поведінка людини повністю детермінована її сексуальними і агресивними потребами. Задоволення цих потреб стикається з перешкодами з боку навколишнього світу, суспільства, тому вони пригнічуються і створюють сферу "несвідомого".
                                  Жести сміху:

  • Рівний сміх видає уважного людини;
  • Дуже гучний, при якому деформується особа, свідчить про те, що людина не управляє собою;
  • "Закрита усмішка", при якій куточки губ піднімаються або опускаються, видає самовпевненого людини, а іноді насмішку чи презирство до інших;
  • Людина, яка сміється з закритими очима,-любитель насолод;
  • Коротким, уривчастим сміхом сміється людина, безкомпромісно йде до наміченої мети;
  • Тихий сміх видає людину, яка любить товариство і легко завойовує дружбу.

середа, 2 березня 2016 р.

Який тип памяті у собак? Психологи вважають, що собаки здатні що-небудь памятати не довше декількох годин. Однак вони мають дивну асоціативної памяттю. Можливо, собака ніколи не задається питанням, де знаходиться її господар в даний момент, але варто їй почути звук мотора його машини, як вона негайно згадує про самого господаря.

неділя, 21 лютого 2016 р.

Що означають малюнки?Мова піде не про красиві і усвідомлювані малюнки, а про зображення, які ми неусвідомлено виводимо на папері. Розмовляючи по телефону або слухаючи співрозмовника, ми мимоволі виводимо різні кола або цифри. Виявляється, що кожен створює свої символи, які несуть таємний сенс. Давайте дізнаємося, що означають малюнки і про що нам слід замислитися. Цифри: Якщо аркуш паперу перетворився на таблицю множення, це означає, що ваші думки зайняті матеріальними питаннями. Тут може бути два варіанти, або роздуми пов'язані з планами щодо покращення фінансової складової або мета розрахуватися з наявними боргами. Сонце: Якщо сторінки блокнота прикрашають сонячні промені - це абсолютно не означає райдужний настрій. Навпаки ви дуже потребуєте в теплі, увазі і ніжності. Кращий варіант в такій ситуації - це зустрітися з надійними і вірними друзями. На душі стане відразу легше, а настрій покращитися. Геометрія: Ромби, квадрати та інші фігури означають твердість характеру, вміння ставити цілі і досягати їх. Такі люди рішучі, прямі у висловлюваннях і часто займають керівні посади. При цьому симетричність - це ознака акуратності і ощадливості, а гострі форми повинні насторожити. За ними криється агресія і зайва напруженість. Хрестики: Прямі або фігурні, з прикрасами або без них означають одне, ви відчуваєте по відношенню до кого-небудь провину. Єдиний варіант позбутися таких елементів в малюванні - це поспілкуватися з цією людиною і попросити вибачення. Лінії: Спіральки та інші закруглені прямі видають замкнутість і скритну людину. Вам притаманне байдуже ставлення до всіх. При цьому така людина не любить, коли лізуть в її справи. Можливо, вона відчуває особисту кризу, тому може в будь-яку хвилину вибухнути. Зірки: Видають в особистості оптиміста і людину, яка бажає, щоб на неї звернули увагу. При зіткненні з проблемами, не пасує, а йде вперед і успішно їх долає. Дерева: Деревця з тонким стовбуром і гілками говорить про те, що людина засмучена. Шикарна крона і товстий стовбур свідчать про ваш життєрадісний і піднесений настрій. Серця: Означає це тільки одне, ви переповнені найщирішими почуттями. Але, обстановка або ситуація не дозволяє поділитися цим з оточуючими. При цьому, чим більші сердечка, тим відчутніша ця різниця між зовнішнім виглядом і внутрішнім станом. Такий дисбаланс дуже некомфортний, тому краще знизити контроль і навчитися бути більш розкутим. Квіти: Рослинність на папері говорить про добру вдачу людини. Вона чуйна, готова допомагати іншим, але відрізняється сильною емоційністю. Якщо намальовані квіти у вазі, це означає, що художнику необхідне енергетичне підживлення.
 Виявляється, знаючи, що означають малюнки можна вирішити безліч внутрішніх проблем. Примітно, що в основному їх створюють люди у віці від 18 до 34 років. До 65 років тільки половина людей роблять такі символи. Тому користуйтеся тим часом, коли таємні знаки подають вам сигнали, і вчасно на них реагуйте.

субота, 13 лютого 2016 р.

Більшість людей в незнайомому місці тримається праворуч. Якщо ви не хочете бути в натовпі або простояти довго в черзі, то знаючи цей факт, сміливо йдіть ліворуч або займайте чергу, яка лівіше. 

Всім нам відомо, що психологія — це наука про сукупність психологічних явищ та поведінку людини, вищих тварин, яка пояснюється на основі цих явищ. Отже, об'єктом науки є людина, істота наділена свідомістю та внутрішнім суб'єктивним світом. Психологію можна віднести до одної з найцікавіших наук. Якщо Вам все ж хочеться дізнатися більше, то цікаві факти про психологію Вам допоможуть. 
#1: Мозкова діяльність продовжується навіть тоді, коли ми відпочиваємо. У цей момент відбувається фільтрація того, що дійсно потрібно відкласти в пам'яті, а що прибрати «про запас». Прокинувшись вранці ви ніколи не забудете те, що дійсно важливо для вас, але і не згадайте того, на чому не зупинили свою увагу вчора. 
#2: Людина відчуває себе більш успішною та щасливим тільки тоді, коли її мозок чимось зайнятий. Більш того, сіра речовина не цікавить монотонна робота – мова йде як раз про постійну метушню концентрації та перемикання з однієї роботи на іншу. Тільки в такі моменти людина відчуває себе щасливою.
 #3: Ви не можете не звертати увагу на їжу, на секс та на небезпеку. Чи помічали ви, що люди завжди зупиняються, щоб подивитися на сцени нещасних випадків. Насправді, ми не можемо не звертати уваги на ситуацію небезпеки. У кожної людини є особлива частина мозку, яка відповідає за виживання та запитує: «Чи можу я це з'їсти? Чи можна з цим зайнятися сексом? Може це мене вбити?».
 #4: Дослідники довели, що якщо в юності людина вміла відмовлятися від того, чого сильно бажала, їй даються життєві випробування простіше та з мінімальними втратами. 
#5: Для того, щоб до чогось звикнути необхідно трохи більше 2-х місяців, а точніше – 66 днів. Саме такий період знадобиться людині для того, щоб сформувати та довести до автоматизму будь-яку дію. Наприклад, якщо ви хочете перейти на правильне харчування, то вам може знадобитися трохи менше – приблизно 55 днів. А ось до спорту доведеться звикати довше – до 75 днів.
 #6: Якщо ви думаєте, що можете мати безмежну кількість друзів, ви глибоко помиляєтеся. Виявляється, що людина за все своє життя може дружити до 150 разів.
 #7: Бувають випадки, що ви хочете зробити дівчині приємне, подарувавши подарунок, але не знаєте що їй потрібно. Рішення є! Скажіть їй, що купили подарунок та запропонуйте відгадати, що це. Вона перерахує те, що хоче.
 #8: Якщо вас мучать кошмари по ночах, можливо, ви мерзнете уві сні. Науковий факт – чим холодніше в спальні, тим більше шансів побачити поганий сон.
 #9: Навіть позитивні події, такі як закінчення університету, вступ у шлюб або нова робота, можуть призвести до депресії. 
#10: Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу є читання. Це заняття надає більш швидкий ефект на організм. Дивно, але цей спосіб багато краще прийому алкоголю, набагато ефективніше прогулянкам, чаювання або прослуховування музики. 

Детальніше: http://senfil.net/index.php?newsid=75

пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Наукові методи пізнання: спостереження, бесіда, експеримент, інтерв'ю, аналіз наслідків діяльності, тестування та ін. з успіхом застосовуються і для вивчення конкретної особистості, яка цікавить юридичного працівника.
До інших методів вивчення особистості відносять вивчення документів, біографічний метод, метод незалежних характеристик, спостереження.
Метод вивчення документів — це спосіб збору інформації про особистість, орієнтований на отримання даних про соціальні факти, цінності, норми поведінки і т.п.
До документів відносять характеристики з місця роботи (навчання), медичні довідки, листи, щоденники, заяви, скарги, книги, брошури, а також кіно- і магнітні плівки, фотографії та ін. З різним ступенем повноти, відбиваючи матеріальне і духовне життя людини, документи надають юристу як об'єктивні факти, так і закріплені в них прояви індивідуальної свідомості.
Будь-яка соціальна і соціально-психологічна інформація, джерелом якої виступає документ, являє собою результат певної соціальної дійсності і відображає відношення людини до світу, діяльності, до інших людей, розкриває її інтереси, нахили, бажання, думки і т.п. За допомогою аналізу документів можна виявити психологічні механізми утворення соціальних установок особистості і їх зміни, виявити процес утворення мотивів поведінки і їх спрямованість, отримати інформацію про залежність індивіда від того середовища, в якому він був чи знаходиться та ін.
Важливо підкреслити наступне положення: юриста цікавить не лише подія, інформація, але і психологічний її аспект. Тому вивчаючи документи, слід враховувати й те, що в них говориться, і те, як про це говориться, і те, чому так говориться.
Аналіз документів можливий традиційним і формалізованим способом. Традиційний аналіз документів (його ще називають якісним) — це все різноманіття розумових операцій, спрямованих на інтерпретацію відомостей, які містяться в документі. Коротше кажучи, традиційний аналіз документів — це їх читання і аналіз змісту тексту. Формалізований метод аналізу документальних джерел пов'язаний з якісно-кількісною обробкою масиву інформації. Техніка контент-аналізу зводиться до низки операцій, головними з яких є: виділення одиниць аналізу, відбір одиниць аналізу в тексті і статистична обробка.
Корисним і інформативним при вивченні особистості, що цікавить юриста, є біографічний метод, який дозволяє вивчити життєвий шлях людини. Цей метод заснований на вивченні історії життя особистості і соціальних форм її індивідуального розвитку.
Автобіографічні дані, свідчення очевидців, насамперед батьків, братів і сестер дозволяють юристу прослідкувати, в яких умовах мікросередовища проходило життя індивіда, які фактори чинили найбільший вплив на розвиток у нього психологічних властивостей, станів.
Теорія і практика показують, що структура життєвого шляху має свої фази і генетичні переходи між ними. Саме на стиках фаз, переходах відбуваються важливі життєві зміни. Наприклад, найбільш ранні переживання дитинства, початок усвідомлення свого власного "Я" пов'язані з трирічним віком. Які умови сімейного життя були у даної людини в цьому віці? Якого характеру програми майбутнього життя закладалися трирічній дитині батьками і найближчим оточенням? Які особливості навчання і поведінки в школі, вузі? Ці та інші питання дають можливість оцінити індивідуально-психологічні особливості людини як відображення її індивідуального досвіду.
В якості об'єктів вивчення виступають автобіографії, листки з обліку кадрів та інші письмові документи, власна розповідь потерпілого, свідка, підозрюваного, звинуваченого і дані бесід з його близькими. Встановлення часу яких-небудь психологічних проявів, тих чи інших ціннісних орієнтацій, соціальної деградації, елементів психопатології та ін. допоможе юридичному працівнику визначити особистісне ставлення (самооправдання, задоволення, каяття, байдужість і т.п.) співрозмовника до певного психолого-правового факту.
Метод незалежних характеристик полягає в оцінці за єдиною шкалою кількох опитуваних незалежно один від одного особистісних якостей людини і в наступному узагальненні їх незалежних оцінок.
В отриманій узагальненій оцінці в певній мірі взаємопогашаються можливі суб'єктивні відхилення, що забезпечує достатню об'єктивність отриманих результатів.
Характеристика — це не тільки (а точніше, не стільки) те, що написано про людину, а те, що про неї відомо і може бути сказано.
Наприклад, в процесі розкрадань на овочевій базі шляхом створення неврахованих надлишків підозрювався її завідувач. При розгляді справи слідчий отримав сім незалежних характеристик від службовців і працівників бази, в яких вони дали оцінку своєму керівнику по таких психічних рисах його особистості, як добросовісність, чесність, здирництво, самовільність, обманливість, лукавство і виверткість. Всі опитувані добре знали ділові і особистісні риси завідувача базою. Отримані результати показали, що слідство йде правильним шляхом і підозри у відношенні цієї людини мають під собою грунт. Подальше слідство підтвердило припущення юриста.
При використанні даного методу слід мати на увазі важливу обставину: окремі характеристики можуть бути неповними, однобічними, відображати суб'єктивне ставлення до даної особи в залежності від формальних і неформальних взаємостосунків, що складаються між цією особою і особою, що її характеризує. Це зобов'язує юридичного працівника вельми обережно використовувати кожну характеристику, ретельно аналізуючи її. У цілому метод незалежних характеристик в руках досвідченого юриста є дієвим засобом вивчення ділових і моральних якостей особистості.